W Kaliszu odbyły się Mistrzostwa Polski Masters 2018 w piłce ręcznej, w których wyśmieniecie spisały się drużyny z Rudy Śląskiej. Największym sukcesem okazało się Mistrzostwo Polski Masters w kategorii Mężczyźni +35 zdobyte przez Grunwald Halemba Oldboys Team, którzy pokonali w finale po rzutach karnych Warszawianka Masters. Drugie miejsce w kategorii Kobiety +33 zdobyły zawodniczki Zgoda Ruda Śląska.

Trzy dni trwała wyprawa do Kalisza po złoty medal Mistrzostw Polski Mastersów w kategorii powyżej 35 lat. Kapitan drużyny, a jednocześnie prezes SPR Grunwald Ruda Śląska Łukasz Wodarski po raz pierwszy zbudował męską drużynę w tej kategorii, która od razu stanęła na najwyższym podium tej imprezy. Droga do sukcesu była jednak długa
i wyboista.
Początek turnieju zaczął się dobrze dla rudzian, którzy pokonali kolejno zespół ze Świdnicy 13:6 i Ostrowa Wielkopolskiego 9:7. Do wyjścia z grupy potrzebny był co najmniej remis z silnym zespołem z Tarnowa na czele z Wojciechem Zydroniem. Tak właśnie się stało. Remis 11:11 i zwycięstwo w rzutach karnych otwarło im drogę do półfinału.
W meczu półfinałowym przyszło rudzkim oldbojom zagrać z równie mocnym zespołem ChKS Łódź. Długo wynik w tym meczu był sprawą otwartą. Dopiero w końcówce spotkania dobra gra w obronie pozwoliła uruchomić zabójcze dla rywala kontry co dało upragniony awans do finału, gdzie czekała już faworyzowana Warszawianka.
Już sam początek finałowej rozgrywki pokazał, że to będzie arcytrudny mecz, ale żadna z drużyn nie odpuszczała w grze obronnej, stąd niski wynik 2:1 do przerwy dla stołecznej drużyny. Po zmianie stron obraz gry nie ulegał zmianie i dopiero pod koniec kapitalna postawa bramkarza i obrony pozwoliły wyprowadzić kontrataki i wyjść Rudzianom na prowadzenie 5:4 a do końca spotkania pozostały sekundy. To ile dobrego w obronie zrobił Adam Wodarski w tym meczu postanowił popsuć na dosłownie 2 sekundy przed końcem finału. Grając na podwyższonej adrenalinie sfaulował przy rzucie ze skrzydła rywala i sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Przybylski.
Przyszła pora na karne, które długo zostaną w pamięci zawodników z Halemby
i kibiców w Kaliszu albowiem zarówno skuteczność naszych rzucających jak i naszego bramkarza wyniosła 100 %. Paweł Smagór został wyróżniony jako najlepszy bramkarz imprezy oraz otrzymał nagrodę fair play.

Grunwald Halemba Oldboy Team
Bramkarze: Zbigniew Modrzyk, Paweł Smagór – Paweł Smoła, Przemysław Pietraszewski, Rafał Wiewióra, Rafał Sobierański, Piotr Adach, Marek Glita, Krzysztof Bednarczyk, Szymon Trzeciok, Adam Wodarski, Łukasz Wodarski

Równie dobrze zmagania w turnieju rozpoczęły szczypiornistki Zgoda Ruda Śląska Masters, które w fazie grupowej rozegrały cztery spotkania wygrywając odpowiednio z MKS PM Tarnów 9:7, KPR Jelenia Góra Masters 11:5 oraz po rzutach karnych z Pogonią Szczecin (8:8). Jedynej porażki szczypiornistki Zgody doznały w starciu z Zagłębiem Lubin Masters 5:9.
W półfinale Zgoda Ruda Śląska nieznacznie pokonała Skrę Warszzawa 7:6, a w finale ulegli Victoria Team 4:7 i tym samym  Rudziankizostały wicemistrzani Polski Masters. Mecz finałowy okazał się niezwykle zaciętą potyczką i tylko drobne błędy w końcówce zadecydowały o tym, że oldbojki z Rudy Śląskiej wyjechały z Kalisza tylko ze srebrnym medalem. Najlepszą bramkarką turnieju została wybrana Katarzyna Łakomska, która w trakcie całego turnieju prezentowała bardzo wysoki poziom gry.
Zgoda Ruda Śląska
Bramkarze: Katarzyna Łakomska – Stella Kubiczek, Joanna Bogusz, Agnieszka Krawiec, Sabina Pyka, Iwona Pyzik, Małgorzata Krzyminska, Marta Grząślewicz, Dagmara Rzenno, Ilona Paluch, Wioletta Krych, Małgorzata Aftyka

Open Facebook