22°C
zachmurzenie całkowite

Sport seniorski

Sportowe podsumowanie weekendu

Niestety nie było niespodzianki w derbach 1 ligi piłki ręcznej kobiet. Sośnica wzięła rewanż za mecz z pierwszej rundy i pewnie wygrała w Bielszowicach 31-24. Niestety była to kolejna porażka Zgody.
Zespół Gryfów Ruda Śląska dzisiaj rozegrał spotkanie zaległe. Gryfy do przerwy przegrywały 10-12, jednak po bardzo dobrej drugiej połowie rudzianie pokonali w Mińsku Mazowieckim Mazovię 39-22.
Zgodnie z zapowiedziami wystartowały rozgrywki piłkarskie w niższych ligach. W lidze okręgowej Wawel przegrał w Wirku z Źródłem Kromołów 2-3. Natomiast przedostatnia w tabeli Urania przegrała z ostatnim Górnikiem Piaski 0-2.
Mocnym uderzeniem rozgrywki rozpoczęły natomiast rudzkie ekipy w Klasie A. Przede wszystkim lider Grunwald pokonując na wyjeździe groźny zespół UKS Szopienice aż 8-2 dał sygnał, że poważnie myśli o awansie do ‘’okręgówki”. Gwiazda z kolei także na wyjeździe pewnie pokonała rezerwy Siemianowiczanki 4-1 i powoli pnie się ku górnej części tabeli. TP Jastrząb pauzował.