Doskonałe wieści dotarły do nas dziś z Garczyna ( woj. pomorskie), gdzie rozgrywane były Mistrzostwa Polski w sztafetowych  biegach przełajowych, w ramach Ogólnopolskich Igrzysk Dzieci. W rywalizacji dziewcząt, województwo śląskie reprezentowała Szkoła Podstawowa Nr 6 w Rudzie Śląskiej, która to jesienią wygrała zawody na szczeblu wojewódzkim.
Również na pomorzu młode rudzianki, a ściślej orzegowianki, nie miały sobie równych i w strugach deszczu, po doskonałym występie wszystkich zawodniczek, zapewniły sobie bezprecedensowy tytuł mistrzowski. Za plecami naszej drużyny finiszowały ich koleżanki z Bełchatowa i Warszawy. W zawodach uczestniczyło 16 sztafet – z każdego województwa po
jednej.

Wielkie gratulacje dla całej drużyny, no i oczywiście dla Pani Katarzyny Czyż, która jest wielkim wzorem dla swoich podopiecznych i wspaniale przygotowała dziewczęta do startu.

Oto skład mistrzowskiej sztafety:

Daria Czyszczon, Justyna Maduzia, Kinga Kluge, Otylia Gawin, Weronika Zawada, Natalia Bernady, Martyna Moj, Dominika Kobierska, Magda Miliczek, Marysia Gawlas i Zuzanna Czyż.

Open Facebook