Smutna wiadomość dotarła dzisiaj do redakcji Sportu Rudzkiego. Zmarł wspaniały piłkarz, trener oraz działacz sportowy Stanisław Grzywaczewski.

Stasiu urodził się 1952 roku, jako piłkarz związany był przede wszystkim z Szombierkami Bytom w barwach, których występował od 1969 roku. W sezonach 1979/1980 i 1982/1983 występował w GKS Katowice by rok później powrócić na „stare śmieci”, do  Szombierek. W sumie w bytomskich barwach Stanisław Grzywaczewski wystąpił 230 razy zdobywając 38 bramek. Po zakończeniu kariery piłkarskiej nadal związany był ze swoim ukochanym klubem, tym razem jako trener grup młodzieżowych oraz działacz sportowy. W Rudzie Śląskiej, w której mieszkał, Pan Stanisław kojarzony był z Grunwaldem Ruda Śląska, gdzie szkolił dzieci, ale szczególnie poświecił się Gwieździe Ruda Śląska, z którą związał się od samego początku założenia stowarzyszenia. Jeszcze nie tak dawno widywaliśmy Stasia Grzywaczewskiego na trybunach spotkań futsalowych czy jako sędziego piłkarskiego podczas turniejów dla dzieci i młodzieży. Był człowiekiem, który wychował wiele pokoleń wspaniałych piłkarzy. Zawsze uśmiechnięty, życzliwy dla wszystkich…. Takim STASIU Cię zapamiętamy.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w najbliższą środę 5 grudnia Kościele Parafii pod wezwaniem Świętego Wawrzyńca w Rudzie Śląskiej Wirku o godzinie 9.00.

Open Facebook