Czwarte kolejne zwycięstwo odniosła rudzka Slavia w rozgrywkach Klasy Okręgowej grupy II. Tym razem w wyjazdowym pojedynku zespół Jarosława Zajdla pokonał ŁTS Łabędy 2:0, do przerwy bezbramkowo remisując.

Goście od początku spotkania dominowali na placu gry. Pierwsze 30 minut to zdecydowane ataki przyjezdnych, a bliscy zdobycia gola byli Moritz i Maciaszczyk. Po dwóch kwadransach pojedynek się nie co wyrównał, ale gospodarze nie zagrozili bramce Strąka.

Druga połowa rozpoczęła się idealnie dla gości. Indywidualną akcję Moritza zakończył celny strzałem Maciaszczyk i było 1:0. Bramka nie zmieniła obrazu gry. Nadal to Slavia przeważała, jednak brakowało dokładności w polu karnym Gliwiczan. W 72 minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Marcin Rejmanowski,. jego strzał obronił bramkarz rywala, lecz był bezradny wobec dobitki wprowadzonego na boisko Puschausa. Do końca meczu Rudzianie kontrolowali grę i nie dopuścili gospodarzy do sytuacji strzeleckich. Tym samym Slavia wywiozła cenne punkty z Łabęd umacniając się na szczycie tabeli.

Po meczu II trener Slavii Jacek Dudka podkreślił, że wygrał zespół zdecydowanie lepszy, który kontrolował przebieg spotkania przez pełne 90 minut, przewyższając rywala nie tylko umiejętnościami piłkarskimi, ale również dojrzałością gry

ŁTS Łabędy – Slavia Ruda Śląska 0:2 (0:0)

Bramki: Maciaszczyk 49′ i Puschaus 72′

Slavia: Strąk – Korzeniowski, Zmitrowicz, Szpoton, Ostrowski, Skorupa, Wujec, M. Rejmanowski, Maciaszczyk, Moritz, Strzempek
Na zmiany weszli: Lach, Puschaus,, Badura, Jamrozy