Trzeci kolejny remis zanotowała Slavia na własnym boisku w rozgrywkach IV Ligi. W poprzednich spotkaniach kluczowe rozstrzygnięcia padały w 90 minucie. Tym razem Rudzianie bramki nie stracili, jednak w doliczonym czasie gry gospodarzom należał się rzut karny za zagranie ręką jednego z obrońców lidera, lecz gwizdek sędziego głównego nie wydał żadnego dźwięku. Marne pocieszenie, że po meczu zawodnik gości przyznał się do naruszenia przepisów, skoro punkty po raz kolejny uciekły.

Pojedynek z Gwarkiem zaczął się doskonale dla Slavii. W 35 sekundzie indywidualną akcją popisał się Kamil Moritz i było 1:0. Niestety gospodarze nie poszli za ciosem i toczyli spotkanie w dosyć wolnym tempie, a że goście również jakoś specjalnie nie zareagowali na stratę gola, to przez kilkanaście minut bramkarze byli bezrobotni. Być może gdyby nie błąd gospodarzy w 31 minucie taki obraz gry toczyłby się do przerwy, lecz stało się. Strata w środkowej strefie boiska, dośrodkowanie w pole karne Rudzian i było 1:1. Strzelcem bramki okazał się Oskar Stanik. W 40 minucie gdyby Hewlik czysto trafił w piłkę mogło być nieciekawie dla miejscowych. Ten fragment gry do zdecydowana przewaga gości. Zespół Jarosława Zajdla dopiero w końcówce zaatakował i bliski szczęścia był Kamil Zalewski.

W drugiej odsłonie nadal kibice oglądali wyrównany pojedynek. W 60 minucie trener miejscowych dokonał trzech zmian i Slavia zaczęła grać odważniej. W 68 minucie piłkę meczową miał Met, jednak jego uderzenie obronił Rosół. Chwilę później kolejna świetna okazja Rudzian, jednak obrońcy Gwarka w porę wyjaśnili sytuację.Goście odpowiedzieli kontrą w 80 minucie, po której Strąk wyszedł obronną ręką z sytuacji sam na sam z rywalem. W odpowiedzi Zalewski uderzył głową w światło bramki, jednak udaną interwencją popisał się bramkarz Gwarka. W końcówce spotkania drugie napomnienie otrzymał Mrozek i przyjezdni kończyli mecz w 10. Slavia mogła pokusić się o bramkę, jednak w 89 minucie uderzenie Rejmanowskiego przeleciało nad poprzeczką. Nadeszła 91 minuta, o której już pisaliśmy, a kilkadziesiąt sekund później sędzia zakończył spotkanie, po którym pozostał niesmak. Rudzianie nie mają szczęścia do końcówek meczów. Punkty uciekają a do zakończenia sezonu pozostały dwie kolejki. Wszystko wskazuje na to, że Slavia o utrzymanie zagra w barażach

Slavia Ruda Śląska – Gwarek Tarnowskie Góry 1:1 (1:1)

bramka Kamil Moritz 1 min.

Slavia: Strąk- Szablicki (od 82 min. Lach), Dryk (od 60 min Jamrozy), Met, Wujec, Korzeniowski, Zalewski, Moritz (od 60 min. Maciejewski), Drapała, Szpoton, Maciaszczyk (od 60 min. Rejmanowski)

Prezentuje zapis relacji tekstowej

Rozpoczynamy!!!

35 sekunda 1:0!!! Indywidulna akcja Kamila Moritza i Slavia prowadzi!!!

6 minuta rzut wolny dla gości. Jednak niecelne dośrodkowanie

7 minuta, niecelnie Jacek Wujec

12 minuta. Jak na razie obie drużyny poza golem Moritza nie stwarzają zagrożenia pod bramką

14 minuta, z dystansu strzelił Jacek Wujec

18 minuta groźna sytuacja Slavii, mamy rzut rożny.

19 minuta. Błąd Szablickiego i niecelne uderzenie zawodnika gości

25 minuta nadal 1:0 dla gospodarzy

26 minuta groźnie pod bramką Slavii,

27 mniuta dośrodkowanie w pole karne gości, na pozycji spalonej jeden z zawodników gospodarzy

30 minuta, jesteśmy świadkami wyrównanego pojedynku, ekipy nadal nie potrafią sobie wypracować klarownej sytuacji bramkowej

31 minuta 1;1. Błąd jednego z zawodników Slavii i mamy remis po bramce Oskara Stanika

33 minuta z rzutu wolnego Korzeniowski nad poprzeczką

39 minuta, za mocne podanie do Kamila Moritza, którego uprzedza bramkarz Gwarka

40 minuta. Ale szansa dla piłkarzy z Tarnowskich Gór. Na szczęście dla miejscowych Hewlik nie czysto trafia w piłkę. Po chwili goście uderzają z dystansu nad poprzeczką

42 minuta. Strąk broni w sytuacji sam na sam

43 minuta, okres zdecydowanej przewagi gości.

44 minuta, rzut rożny dla gospodarzy. Aj blisko bramki Kamil Zalewski

45 minuta, Maciaszczyk zablokowany w polu karnym. Końcówka połowy to lepsza gra Slavii

45+1 Żółta kartka dla Mrozka i jeszcze jeden rzut wolny dla miejscowych

Koniec pierwszej połowy, Póki co mamy remis po dość wyrównanej grze.

Rozpoczynamy drugie 45 minut

Jedna zmiana w drużynie gości

46 minuta, Szablicki nie opanował piłki w polu karnym. W odpowiedzi goście wywalczyli rzut rożny

50 minuta, kolejne uderzenie z dystansu Wujca

52 minuta na boisku leży Dryk, który doznał kontuzji i już chyba nie powróci na boisko

60 minuta, za kontuzjowanego Dryka wejdzie Jamrozy

60 minuta, kolejne zmiany w Slavii. Na boisko wejdą Maciejewski, Rejmanowski, a opuścili je Moritz i Maciaszczyk

60 minuta rzut rożny dla Slavii

60 minuta zablokowane uderzenie Meta, kolejny róg, po którym głową niecelnie strzela Szpoton

63 minuta Maciejewski z 16 metrów, jednak prosto w bramkarza

64 minuta druga zmiana u przyjezdnych

65 minuta,  żadna ze stron nie osiągnęła wyraźnej przewagi

67 minuta, rzut wolny z około 30 metrów dla Slavii

68 minuta, doskonała okazja Meta, jednak broni Rosół

69 minuta, Slavia zaczyna przeważać. Kolejny rzut rożny

69 minuta kontra gości i odważne wyjście z bramki Strąka wyjaśnia sytuację

72 minuta napomnienie dla Wawrzyńczoka

74 minuta niezdecydowanie gości w polu karnym Slavii

75 minuta Slavia bliska zdobycia bramki, jednak obrońcy zablokowali piłkę

76 minuta gra się wyrównała

77 minuta, trzecia zmiana w Gwarku

78 minuta solowa akcja Zalewskiego zatrzymana przed polem karnym

80 minuta kontra gości i Strąk ratuje gospodarzy, w odpowiedzi strzał głową Zalewskiego broni Rosół

82 minuta do wejścia na boisko szykuje się Lach, a opuszcza je Szablicki

84 minuta druga żółta kartka dla Mrozka, Goście będą kończyć w 10

85 minuta zmiana w drużynie Gwarka

86 minuta, groźnie pod bramką Slavii

87 minuta żółta kartka dla Lacha

88 minuta goście wyraźnie zadowoleni z wyniku kontrolują przebieg gry, natomiast gospodarze jakby bez wiary w zwycięstwo

89 minuta Rejmanowski z 16 metrów nad poprzeczką

90 minuta sędzia dolicza 3 minuty

91+1 rzut wolny dla gospodarzy

90+2 kontrowersyjna sytuacja w polu karnym gości. Jeden z zawodników zagrał piłkę ręką, jednak gwizdek sędziego milczał

Koniec spotkania. Slavia remisuje z liderem 1:1. Mecz przez większą część był wyrównanym pojedynkiem. Obie ekipy nie stworzyły za wiele sytuacji bramkowych.