30 kwietnia w Drzonkowie rozpoczęła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Zapasach. Pierwsze na mate wyszły zawodniczki, wśród których startuje liczna ekipa ZKS Slavia Ruda Śląska.

W tej największej imprezie zapaśniczej w kategorii kadetów, bierze udział prawie 150 zapaśniczek z 16 województw. Uczestniczki musiały swój udział w zawodach wywalczyć w drodze eliminacji.

Zawodniczki ZKS Slavia nie zawiodły swoich trenerów i kibiców zdobywając pięć medali w tym dwa złote w tej prestiżowej imprezie. Na najwyższym stopniu podium stanęły Karolina Stróżyk w kategorii do 52 kg oraz Natalia Koperska kategoria wagowa do 40 kg. Drugie miejsce wywalczyła Kamila Kulwicka 65 kg,  a brązowe medale zdobyły Paulina Danisz 60 kg i Emilia Pisula 43 kg. Rudzki zespół zwyciężył również w klasyfikacji klubowej, wyprzedzając ekipy z Krasnika i Chełma.

Do medalowego plonu zawodniczek ZKS Slavia, należy również dorzucić złoty medal wywalczony przez Angelikę Mytkowską, która zwyciężyła w kategorii wagowej do 56 kg. Zapaśniczka co prawda reprezentowała ZKS Koszalin, lecz na co dzień trenuje w Rudzie Śląskiej i podobnie jak jej koleżanki uczęszcza do ZSO nr 4 im. H.C. Hoovera.

Wyniki walk eliminacyjnych i finałowych z udziałem zawodniczek ZKS Slavia przedstawiamy poniżej

 

 

Kategoria do 65 kg

I runda

Patrycja Słomska – Agata Kazuczyk 5/0

Kamila Kulwicka – Julia Zawadzka 5/0

II runda

Kamila Kulwicka – Urszula Wójcik 5/0

Patrycja Słomska – Wochna Patrycja 0/3

III runda

Patrycja Słomska – Aleksandra Maziarczyk 3/0

Kamila Kulwicka – Aleksandra Sowa 5/0

IV runda

Patrycja Słomska – Aleksandra Sowa 1/3

Kamila Kulwicka – Wochna Patrycja 5/0

Finał

Kamila Kulwicka – Wiktoria Chołuj

 

Kategoria do 70 kg

I runda

Kamila Czapla – Aleksandra Mentelska 1/3

Nikola Fiołka – Patrycja Pochowska 0/3

 

II runda

Kamila Czapla – wolny los

Nikola Fiołka – Julia Gronkowska 3/1

III runda

Nikola Fiołka – Kamila Dziedzic 5/0

Kamila Czapla – Oliwia Fudała 5/0

IV runda

Nikola Fiołka – Magdalena Bagińska 5/0

Kamila Czapla – Patrycja Pochowska 0/5

Walka o III miejsce

Nikola Fiołka – Ewelina Kaczyńska 0/5

Kategoria do 52 kg

I runda

Karolina Stróżyk – Klaudia Polak 3/1

Wiktoria Gregorczyk – Wiktoria Antosik 3/1

II runda

Karolina Stróżyk – Kapinos Weronika 4/1

Wiktoria Gregorczyk – Weronika Kochanka 1/3

III runda

Wiktoria Gregorczyk – Oliwia Opaczyk 0/5

Karolina Stróżyk – Amanda Tomczyk 3/1

Finał

Karolina Stróżyk – Amanda Nowak 3/1

Kategoria do 60 kg

I runda

Natalia Piosek – Paulina Fituch 4/0

Paulina Danisz – Karolina Horbik 5/0

II runda

Natalia Piosek – Eryka Wizjan 0/5

Paulina Danisz – Zofia Polowczyk 3/1

III runda

Natalia Piosek – Paulina Mazur 4/0

IV runda

Paulina Danisz – Amelia Kuraszewska 0/3

Natalia Piosek – Zofia Polowczyk 0/5

Walka o III miejsce

Paulina Danisz – Roksana Łosyk 3/0

Kategoria do 40 kg

II runda

Natalia Koperska – Karolina Gryczon 4/0

III runda

Natalia Koperska – Katarzyna Jagieła 3/0

V runda

Natalia Koperska – Aleksandra Bettin 4/0

 

Kategoria do 43 kg

I runda

Emilia Pisula – Jagoda Kulesza 5/0

III runda

Emilia Pisula – Karolina Urban 0/3

Walka o III miejsce

Emilia Pisula – Jagoda Borys 5/0

Emilia Pisula z brązowym medalem!!!

BD

Foto: ZKS Slavia Ruda Śląska

 

 

 

 

 

 

 

 

Open Facebook