W niedziele odbyła się kolejna edycja turnieju piłkarskiego Silesia Orlik Cup, organizowanego przez SMS Ruda Śląska. Tym razem rywalizowali zawodnicy i zawodniczki urodzeni w roku 2008 i młodsi. Niezwykłe emocję towarzyszyły przybyłym na halę Zgody kibicom już od pierwszego spotkania. O puchar rywalizowało 10 zespołów podzielonych na dwie grupy. W tej fazie rozgrywek ciekawie było do samego końca rywalizacji i dopiero ostatnia seria spotkań wyłoniła półfinalistów. Do najlepszej czwórki awansowały zespoły SMS Ruda Śląska, APN Siemianowice Śląskie, AKS Mikołów oraz Sprint Katowice. W turnieju wystąpiły jeszcze dwie rudzkie drużyny: Orlik i Pogoń.

O awansie do wielkiego finału w obu półfinałach decydowały rzuty karne. W pierwszym meczu AKS Mikołów okazał się lepszy od APN Siemianowice, natomiast SMS pokonał Sprint Katowice. W meczu o III miejsce drużyna z Katowic, w której większość składu stanowiły dziewczyny pokonała APN 2:0. Finał był prawdziwym dreszczowcem. Ekipa AKS Mikołów prowadziła z Rudzianami już 3:1, ale finisz gospodarzy doprowadził do rzutów karnych. Tym razem szczęście było po stronie AKS-u i to właśnie do Mikołowa pojechał puchar za zwycięstwo w Silesia Orlik Cup,

Najlepszym strzelcem turnieju został Jakub Janus z SMS Ruda Śląska, wyróżnienie dla najlepszego bramkarza otrzymał Oskar Konieczny z APN Siemianowice Śląskie, natomiast MVP zawodów trafiło w ręce Pawła Slawika z AKS Mikołów.

Turniej ten został zorganizowany dzięki wsparciu finansowym  pochodzącym z Ministerstwa Sportu i Turystyki

BD

Open Facebook