W dniach od 3 do 6 stycznia 2018 roku drużyna młodzików SPR Grunwald Ruda Śląska, po raz pierwszy wzięła udział w 12. turnieju piłki ręcznej „Kempa Handball 4 Sport Cup 2018” w słowackim Preszowie. W turnieju uczestniczyło 88 drużyn z 11 państw.
Kategoria U15 (rocznik 2003) w którym znalazła się drużyna SPR Grunwald została podzielona na 2 grupy po 5 drużyn. Kolejno rozgrywane zostały mecze w grupie. W pierwszym dniu Rudzianie zmierzyli się z UKS Dziewiątka Legnica I (Polska) przegrywając 2:15, następnie ulegli RK Rakovica (Serbia) w stosunku 8:16.
Drugiego dnia Grunwald stoczył kolejne dwa ciężkie mecze, z MKS PM MPEC Tarnów ( Polska) 6:19 oraz gospodarzami turnieju, drużyną Tatran Presov (Słowacja) 2:14.
Zielonym pozostała walka w ostatnim meczu o 9. miejsce w turnieju w swojej kategorii z UKS Dziewiątka Legnica I. Po bardzo dobrej grze podopieczni Anny Samol pokonali rywala 11:5 nie dając swoim przeciwnikom żadnych szans.
SPR Grunwald Ruda Śląska wraca z turnieju z mnóstwem energii, nowymi planami na przyszłość oraz zawzięciem do walki w swojej lidze w Polsce. Wierzymy również, że chłopaki wyniosą z tego wyjazdu mnóstwo umiejętności i będą dążyć do tego, aby w przyszłym roku na tym samym turnieju pokazać jak duży zrobili postęp..
SPR Grunwald wystąpił w składzie: Dawid Szczelaszczyk, Jakub Kisiała, Seweryn Ksiądz, Jakub Kwiatkowski, Łukasz Kamiński, Paweł Podraza, Filip Wójcik, Krzysztof Krzeszowski, Maksymilian Wolnic, Bartosz Morka, Damian Chrzanowski, Paweł Lewandowski.
Trener : Anna Samol
Kierownik: Anna Kamińska – Wydmuch.

Open Facebook