6 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej nr 16 w Rudzie Śląskiej, a równocześnie zawodnicy rudzkiego klubu piłki ręcznej SPR Grunwald Ruda Śląska mieli zaszczyt uczestniczy w „Największej lekcji wychowania fizycznego”, której organizatorem i pomysłodawcą jest były reprezentant Polski w piłce ręcznej – Artur Siódmiak.

Młodzi zawodnicy mieli okazję do spotkań z wybitnymi gwiazdami polskiego sportu : Mają Włoszczowską, Szymon Kołeckim, Mariuszem Czerkawskim czy Grzegorzem Tkaczykiem.

Tegoroczna edycja programu zgromadziła w warszawskiej hali „Torwar” ok. 8.5 tys. uczestników z całej Polski. Podczas samych zajęć każdy miał okazję doskonalić techniczne elementy wykorzystywane w piłce ręcznej.

Dla młodych zawodników była to ogromna przygoda, a dla trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego ogromny zastrzyk pozytywnej energii do prowadzenia zajęć sportowych.

Pomysłodawczynią wyjazdu była nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 16 w Rudzie Śląskiej oraz trenerka w klubie SPR Grunwald Ruda Śląska Pani Anna Samol. Pani Ania jest na co dzień wychowawcą młodych szczypiornistów i wulkanem energii zarażającym młodych ludzi do sportu.

ŁW

 

Open Facebook