Gwiazda Ruda Śląska rozegrała ostatnie spotkanie w I ligowych zmaganiach. Jednak futsaliści z Rudy Ślaskiej nie zakończyli jeszcze sezonu. Zajmując drugie miejsce w rozgrywkach „Gwiazdorzy” zapewnili sobie udział w barażach o awans do Futsal Ekstraklasy. Podopieczni trenerów Nogi i Kujawy nie zważali na niski budżet jakim dysponuje klub z Halemby tylko konsekwentnie gromadzili punkty by do ostatniej kolejki walczyć o zwycięstwo w swoich rozgrywkach. Ostatecznie Rudzianom zabrakło dwóch oczek do Orła Jelcz Laskowice i to właśnie zespół z Dolnego Śląska wywalczył bezpośredni awans.

W ostatniej kolejce Gwiazda rozgromiła na własnym parkiecie Remedium Pyskowice 16:1. Wynik mówi sam za siebie. Gospodarze od początku dominowali w halembskiej hali. Łupem bramkowym podzielili się: Mrowiec 4, Hyży, Widuch, Piasecki 2, Barteczka, Brysz 2, Naleśnik, Jagodziński 2, Małek, Siadul

Cieszy zwłaszcza debiutancki występ i trafienie młodego Patryka Widucha, no i oczywiście w kontekście barażu, forma strzelecka pozostałych graczy.

Teraz wszyscy oczekują dwumeczu z Constractem Lubawa czyli wicemistrzem I grupy I ligi. Zwycięzca tej rywalizacji zagra już o bezpośredni awans do Futsal Ekstraklasy z 10 zespołem rozgrywek najwyższego szczebla w polskim Futsalu. Ewentualnych kandydatów jest kilku, a ostatecznie Gwiazda musi pokonać ekipę z Lubawy i zaczekać do 27 maja na zakończenie ekstraklasowych rozgrywek.

BD

Open Facebook