Bardzo dobrze zaprezentowała się  zawodniczka ZKS Slavia Ruda Śląska Kamila Kulwicka, w rozegrywanych w słowackiej Trnavie, Mistrzostwach Świata Juniorów w zapasach.
W pierwszym pojedynku kategorii do 72 kg, rudzianka bez  większych problemów, uporała się z reprezentującą Turcję Tugbą Kilic.
Druga walka, to porażka z Francuzką Koumbą Larroque, która legitymuje się medalowymi osiągnięciami w grupie seniorek, i była zdecydowaną faworytką tej kategorii wagowej.
Kolejny pojedynek, to tak zwany repasaż z dość egzotyczną przeciwniczką, którą była reprezentantka Indii Karuna Karuna. Kamila wyszła z tej walki obronną ręką, pokonując swoją przeciwniczkę przez przewagę techniczną 14:2.
Zwycięstwo z Hinduską pozwoliło naszej zawodniczce stanąć do walki o brązowy medal Mistrzostw Świata. Reprezentantka Chin Fanwen Schen, okazała się być niesłychanie wymagającą przeciwniczką, walka decydująca o brązowym medalu była bardzo wyrównana i emocjonująca, ale niestety w ostatecznym rozrachunku zakończyła się zwycięstwem Chinki 6:4. 
Przypomnijmy, że Kamila Kulwicka ma zaledwie 18 lat i przed sobą jeszcze dwuletnią perspektywę startów w grupie juniorek.
Przypomnijmy również, że w tym roku Kamila wywalczyła V miejsce Mistrzostw Europy Juniorek, II miejsce Mistrzostw Polski Seniorek i Tytuł Mistrzyni Polski Juniorek.
Trenerką Kamili jest Elżbieta Garmulewicz.

Źródło ZKS Slavia Ruda Śląska

Open Facebook