W sobotę 17 listopada na hali MOSiR im. Rudzkich Olimpijczyków w Rudzie Śląskiej Halembie odbył się II Siatkarski Turniej Charytatywny „Gramy dla Kacperka”. 12 drużyn siatkarskich z Rudy Śląskiej, Świętochłowic, Bytomia, Katowic, Gliwic, Mikołowa, Tychów, Siemianowic Śląskich, Żor, Mikołowa i Dąbrowy Górniczej zgromadziło się by pomóc poprzez sportową rywalizację. Tego typu turnieje są bardzo popularne wśród siatkarskiej społeczności i zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem. Dla miłośników siatkówki to wspaniała okazja do wspólnego spotkania, spędzenia czasu w gronie znajomych w świetle sportowej rywalizacji. Turniej rozpoczął się o godzinie 8:00 i trwał aż do godziny 16:00. Kulminacyjnym momentem wydarzenia była licytacja (13:30). Zgromadzeni w hali mogli wylicytować m.in. koszulki reprezentacyjne, koszulki oraz stroje klubowe, piłkę z autografami czy plastron lidera PŚ w skokach narciarskich. Dodatkowymi atrakcjami były gorące napoje, ciasta, żur, konkurs z nagrodami oraz akcja „Daj piątaka za misiaka”.  Zwycięzcą została drużyna „Eliterni”, drugie miejsce przypadło „Volley Stars Mikołów”, natomiast turniejowe podium uzupełniły „Miechowice”. Najbardziej wartościowymi graczami (MVP) zostali Karolina Gajda (Volley Stars Mikołów) oraz Jakub Chudyba (Elitarni).
Podczas turnieju udało się zebrać 6920,87 zł. Cała zebrana kwota przeznaczona zostanie na leczenie 9-letniego rudzianina, Kacpra Grajdka, który walczy z glejakiem wielopostaciowym.Organizatorami turnieju byli: Rudzka Amatorska Liga Siatkówki, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej oraz Fundacja Przyjaciół Świętego Mikołaja. Honorowy patronat nad imprezą objęła Prezydent Miasta Ruda Śląska, Pani Grażyna Dziedzic.
Organizatorzy pragną z całego serca podziękować partnerom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i powodzenia turnieju. Bez ludzi dobrego serca, którzy się zaangażowali i nieczęsto poświęcali swój wolny czas, takie wydarzenia nie byłyby możliwe.

Open Facebook