W minionym tygodniu odbyły się Finały Wojewódzkie w Biegach Przełajowych. Organizatorem tej masowej imprezy, w której brało udział ponad 600 zawodników i zawodniczek była jak co roku SPS nr 15 z Rudy Śląskiej. Na poziomie szkół podstawowych nasze miasto było reprezentowane przez uczniów SP 6, którzy prawo do walki o prymat w województwie wywalczyli w rywalizacji miejskiej, a następnie rejonowej.

Każdą z 16 szkół reprezentowało po 6 osób, które kolejno walczyły na blisko kilometrowej trasie. Wśród dziewczyn bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki reprezentujące Rudę Śląską, a więc Szkoła Podstawowa nr 6. Podopieczne wielkiej pasjonatki biegów i lekkoatletyki, Katarzyny Czyż odniosły ogromny sukces pozostawiając w pokonanym polu 15 szkół z całego województwa. Zwycięstwo w tak prestiżowej imprezie to wynik ciężkiej pracy jaką wykonała wyżej wspomniana nauczycielka wychowania fizycznego wraz ze swoimi podopiecznymi.

Skład zwycięskiej sztafety: Bernady Natalia, Kluge Kinga, Czyż Zuzia, Kobierska Dominika, Czyszczon Daria, Miliczek Magda, oraz rezerwowe które brały udział we wcześniejszych eliminacjach Moj Martyna, Gawin Otylia.

W tych samych zawodach chłopcy rudzkiej „6” uplasowali się na 8 miejscu, co także jest dużym sukcesem, biorąc pod uwagę zasięg rywalizacji.

Opiekunem sztafety chłopięcej był Tomasz Garczyński, a wystąpiła ona w składzie: Socha Tymon, Bednorz Kuba, Sitek Marcin, Szaniel Dawid, Domański Jacek, Zanjat Kamil.

Wielkie gratulację dla uczniów i ich opiekunów

 

BD

Foto: https://www.facebook.com/katarzyna.czyz.3720

Open Facebook