Robert Gładczak, który na co dzień jest pracownikiem rudzkiej kopalni „Pokój”, z powodzeniem łączy swój trudny fach z grą na futsalowych parkietach. „Gładki” jest zawodnikiem nie tylko występującego w Futsal Ekstraklasie AS UŚ Katowice, ale jednocześnie otrzymuje od ponad dwóch lat powołania do reprezentacji Polski prowadzonej przez Błażeja Korczyńskiego.

W przeszłości pochodzący z Goduli, Robert grał na trawie w Szombierkach Bytom i Ruchu Chorzów. Właśnie w Chorzowie zdecydował się postawić na futsal i rozpoczął treningi z Clearexem Chorzów, a więc najbardziej utytułowanym polskim klubie. Po kilku sezonach gry min w Katowicach, powrócił do drużyny Mirosława Miozgi, z którą wywalczył Puchar Polski. Po sezonie 2017/2018 ponownie „Gładkiego” możemy oglądać w drużynie akademików, której jest filarem. W swojej reprezentacyjnej karierze brał udział w Mistrzostwach Europy podczas których zespół Polski sensacyjnie zremisował z wicemistrzami Świata – Rosją 1:1. Obecnie futsalista AZS UŚ Katowice regularnie stawia się na zgrupowaniach kadry, reprezentując nasz kraj we wszystkich meczach towarzyskich. Trudna praca górnika nie koliduje z uprawianiem sportu. Nie jednokrotnie bezpośrednio po meczach Ekstraklasy Robert na kilka godzin zjeżdża pod ziemie by wieczorem zameldować się na treningu.

W miniony weekend „Gładki” wystąpił w dwumeczu Polska – Rosja, w których minimalnie przegraliśmy z potentatem 1:2 by w rewanżu osiągnąć cenny remis 2:2. Robert geny sportowe odziedziczył po ojcu, który związany jest od wielu lat ze sportami walki, będąc jednocześnie trenerem, a w weekendy najzagorzalszym kibicem swojego syna.

BD

Open Facebook