W niedzielne popołudnie rozegraliśmy kolejne spotkanie ligowe. Przeciwnikami byli zawodnicy Glorii Katowice, którzy w ostatniej kolejce pokonali w wyjazdowym spotkaniu ekipę z Buska Zdroju.
Grunwald chciał podtrzymać dobra passę, ponieważ trzy poprzednie spotkania padły łupem „zielonych”.
W pierwszej odsłonie oby dwie drużyny postawiły zdecydowanie na atak. Zawodnicy skupili się na zdobywaniu bramek zapominając o działaniach obronnych, stąd bardzo wysoki wynik do przerwy. 22 bramki to świetna zdobycz bramkowa po 30 minutach, ale 30 straconych bramek chluby nie przynosi.
Po przerwie zobaczyliśmy inne oblicze Grunwaldu. Dobra gra w obronie, skuteczne obrony bramkarzy oraz szybkie kontrataki poskutkowały stopniowym powiększaniem się przewagi bramkowej. W 54. minucie przewaga gospodarzy wynosiła 13 bramek. W ostatnich kilku minutach meczu na parkiecie mogliśmy oglądach prawie samych juniorów młodszych, których trener Adam Wodarski stopniowo wprowadza do składu. swój pierwszy oficjalny mecz w barwach seniorskiego Grunwaldu zaliczył Jakub Podolski i swój debiut okrasił bramką. Swoją pierwszą bramkę w rozgrywkach II ligi zdobył także Kamil Otto, który równo z końcowa syreną pewnie wykorzystał rzut karny.

SPR GRUNWALD RUDA ŚLĄSKA – GLORIA KATOWICE 44:33 (22:20)

GRUNWALD: Kazimier, Sekuła – Niedźwiedzki 10, Kapral 8, Stogowski 5, Żurke 5, Kurzawa 4, Paruś 3, Kruczalok 2, Milewski 2, Talaga 2, Otto 1, Podolski 1, Bomba 1, Matuszewski, Skutela

Trener: Adam Wodarski

Open Facebook