Dziś w Lubawie odbędzie się drugi akt pojedynku barażowego o Futsal Ekstraklasę, pomiędzy Constractem Lubawa, a Gwiazdą Ruda Śląska. W pierwszym meczu Rudzianie wygrali 3:2 i wydaje się, że są bliżsi awansu do kolejnego etapu gry o najwyższy szczebel rozgrywkowy w Polskim futsalu.

W Halembie byliśmy świadkami ogromnych emocji. Gwiazda prowadziła 2:0 po bramkach Siadula i Brysza, stwarzając kolejne sytuację do podwyższenia wyniku. W drugiej odsłonie goście podkręcili tempo co pozwoliło im zmniejszyć rozmiary porażki. Ostatecznie „Gwiazdorzy” ruszają do Lubawy z jednobramkową zaliczką i sprawa zwycięstwa w dwumeczu jest otwarta. Jeżeli Rudzianom uda się wyjść zwycięsko z tej rywalizacji, to czeka ich decydujące starcie o awans z 10 zespołem Futsal Ekstraklasy. Tutaj niestety jeszcze nic nie wiadomo. O uniknięcie gry w barażach walczą jeszcze cztery ekipy AZS UG Gdańsk (obecnie 10 miejsce), AZS UŚ Katowice, Słoneczny Sto Białystok oraz Pogoń Szczecin. Wiadomo że do ostatnie kolejki będzie trwała walka o uniknięcie miejsca barażowego.

Więc przed Gwiazdą wciąż jeszcze dwie przeszkody, lecz mamy nadzieję, że forma jaką Rudzianie prezentują w 2018 roku, pozwoli im powrócić do Ekstraklasy

Open Facebook