Sezon 2017/2018 w rozgrywkach futsalowych powoli dobiega końca. W Ekstraklasie Futsalu do rozegrania pozostały jeszcze trzy kolejki rozgrywek. Tymczasem zespoły 1 ligi Polskiej Ligi Futsalu sezon zasadniczy zakończyły już dwa tygodnie temu, jednak dla dwóch drużyn emocje dopiero rosną.

W najbliższą niedzielę w Rudzie Śląskiej Halembie rozpocznie się bowiem pierwszy dwumecz barażowy o awans do Ekstraklasy Futsalu. Spotkają się w nim wicemistrzostwie 1 ligi grupy północnej i południowej. Tak więc Gwiazda Ruda Śląska zmierzy się w dwumeczu z Constractem Lubawa. Pierwszy mecz w niedzielę o 16.00, a rewanż 19 maja o 19.00 w Lubawie.

Dodajmy, że zwycięzca tego dwumeczu w drugim etapie baraży zagra także dwumecz z 10 zespołem Ekstraklasy Futsalu (aktualnie jest to AZS Uniwersytet Śląski Katowice). Dopiero zespół, który w tej rywalizacji okaże się lepszy zagra w sezonie 2018/2019 w Ekstraklasie Futsalu.

Warto wspomnieć, że do tej pory żadnemu wicemistrzowi 1 ligi PLF nie udało się w ten sposób awansować do Ekstraklasy Futsalu. M.in. w minionym roku właśnie Constract Lubawa po pokonaniu Orła Jelcz Laskowice przegrał następnie z akademikami z Gdańska. Jak będzie tym razem?

Open Facebook